تلفن تماس

031-33336666

پست الکترونیک

Info@uim.ir

ساعات کار

همه روزه 9 الی 21

قالیشویی ایران شور | شست‌وشوی فرش دستباف

فرش دستباف یکی از صنایع ایرانی است که به نوعی هویت و شناسنامه فرهنگی ایران به شمار می‌آید و جهانیان ایران را با نام فرش و فرش را با نام ایران می‌شناسد.

فرش دستباف، هویت فرهنگی ایران به شمار می‌آید.

فرش دستباف ایرانی علاوه بر ارزش مادی، به سبب برخورداری از نقش، رنگ و طراحی متنوع دارای زیبایی ظاهری فوق‌العاده‌ای است که وجود آن در یک محیط باعث جذابیت و گیرایی محیط می‌شود. بدین دلیل سبب بسیاری از افراد این کشور وجود حداقل یک فرش دستباف در هر ابعادی را در منازل مسکونی و حتی اداری خود امری ضروری و الزامی می‌دانند.

فرش دستباف به سبب برخورداری از مواد اولیه طبیعی نظیر پشم، پنبه و ابریشم از حساسیت‌های ویژه‌ای برخورداری است. از سویی دیگر بافت این کالا بوسیله دست باعث حساس‌تر کردن و ظریف شدن این کالا می‌شود. این دو ویژگی باعث می‌شود تا فرش دستباف کالایی آسیب‌پذیر و به شدت حساس باشد. حساسیت این کالا، نگهداری و ایحاد شرایط خاصی را مواردی همانند نگهداری، شست‌وشو و حتی مرمت می‌طلبد.

 

دین دلیل در قالیشویی باید نهایت دقت اعمال شود و شست‌وشوی قالی در نهایت اطمینان و بنابر مواد اولیه کاربردی، رجشمار، رنگ‌های کاربردی و نوع بافت انجام شود. به عبارت دیگر باید اذعان داشت

بهتر است فرش دستباف، تنها توسط متخصصان امر شسته شود.

بدین دلیل باید فرش دستباف توسط مجموعه‌های موسوم به قالیشویی مورد شست‌شو قرار گیرد. در حال حاضر یکی از بهترین و برتین قالیشویی‌های فعال در تهران و شهرستان‌ها، مجموعه تخصصی قالیشویی رفوگران است. این مجموعه با برخورداری از استادکاران و مجربان این حرفه در وهله نخست قالی را ارزیابی کرده و سپس بهترین نسخه را برای فرش ارائه می‌دهند که در آن شست‌وشو با بیش‌ترین بازدهی و در عین حال کم‌ترین آسیب به فرش شسته‌ و آلودگی‌ها به طور کامل برطرف شود. تا بدین صورت زیبایی ظاهری قالی افزایش یابد.